Design thinking
Postoje mnogi procesi koji pomažu organizacijama i liderima da rešavaju probleme, upravljaju promenama, rastu i inoviraju. Možda ste čuli za novi pristup koji funkcioniše u oblasti poslovnog upravljanja: Design Thinking.
U današnjem svetu kojem su potrebne inovacije i dobro vođeni projekti i organizacije, Design Thinking (DT) je pristup rešavanju problema koji nam omogućava da kombinujemo sav kreativni kapital i ljudski potencijal.
Ljudi nisu sigurni o čemu govorimo kada kažemo “design thinking”. Mi mislimo da je to jedan inovativan pristup rešavanju problema. Ono što je nama toliko privlačno u ovom procesu jeste to što nam omogućava da kombinujemo kreativno razmišljanje desne strane mozga sa analitičkim razmišljanjem leve strane. Da koristimo razne kreativne alatke, da se „igramo“ i stvaramo.
U današnje vreme, kada znamo da su nam potrebne inovacije, a istovremeno znamo da trebamo voditi naše organizacije što efektivnije i efikasnije, DT nam nudi proces i alate koji će obezbediti i doneti najbolje iz oba sveta u naš proces donošenja odluka.
Vrednost DT je to što je primenjiv kako na poslovne tako i na društvene izazove.
Naša visoko intezivna radionica usvaja pristupe “učenja kroz rad” i realne studije slučaja kako bi učesnicima pomogla da nauče i primene osnove DT-a. Učesnici spoznaju DT pristup, metode i alate za rad na projektu u malom timu i kroz kratka razmatranja. Mi praktično koristimo naše iskustvo i seriju alata (između ostalih i Points of You) koji je Novosadski edukativni centar razvio i koristio na terenu, kako bi DT bio efikasniji i praktičniji.
DT se može koristiti u dizajniranju jedinstvenih proizvoda, usluga ili komponenti usluga koje se izdvajaju od drugih, kao i u rešavanje složenih izazova na drugačiji način. DT da pomogne u optimizaciji postojećih proizvoda ili usluga u odnosu na ono što korisnici zaista žele, smanjujući nepotreban napor, fokusirajući se na jedinstveno korisničko iskustvo kroz različite online i offline kanale.
- Stvarni izazovi
Design Thinking iskustvo ne koristi simulirane izazove. Učesnici rade na stvarnom i važnom izazovu ili prilici za vašu organizaciju dok uče primenjivati DT.
- Tim facilitatora
Svaka iskustvena radionica Design Thinking-a uključuje jednog trenera i jednog, do tri, facilitatora, u zavisnosti od broja učesnika. Ovo stvara znatno jače iskustvo pri učenju, osiguravajući da svi učesnici dobiju detaljne smernice i povratne informacije u realnom vremenu, tokom radionice.
- Relevantne studije slučaja
Nije uvek lako razumeti kako se primeri iz različitih industrija mogu primeniti na vašu organizaciju i na vaše poslovanje. Kreirali smo nekoliko verzija iskustva za različite sektore, kao što su društvene inovacije.
- Ciljevi radionice
Izgradite svest o tome šta Design Thinking može da uradi i kako se može primeniti na vašem radnom mestu, posebno u vezi sa poboljšanjem postojećih usluga ili razvoja novih proizvoda/usluga u postojećim oblastima .
- Identifikujte grupu DT ranih prihvatioca, koji bi mogli da realizuju DT metodologiju u okviru vaše organizacije.
- Steknite korisnički uvid kroz intervjue i zapažanja koristeći DT pristup
- Razmislite o novim pristupima u rešavanju problema
- Planirajte prototip proizvoda ili usluge
Ako smo vas zainteresovali za temu ili radionice (koje su u pripremi) budite slobodni i hrabri da nas kontaktirate…