Finansijsko obrazovanje
Zašto imamo problema sa novcem? Kako raspolažemo našim budžetom? Da li štedimo i gde investiramo? Ovo su pitanja koja postavljaju ne samo oni koji imaju finansijskih problema, nego i oni koji dobro zarađuju
Finansijsko obrazovanje dovoljno se ne proučava ni na katedrama ekonomskih fakultetima (iz iskustva ovo znamo kao master ekonomisti) tako da ni tamo ne možemo dobiti sva potrebna znanja i veštine kako bi praktično razumeli kako svet finansija zaista funkcioniše.
Ono što znamo jeste da trošimo zarađeno ali da li znamo gde i kako da investiramo? Finansijskim obrazovanjem i posedovanjem odgovarajućih informacija, možemo razumeti kako “spoljni” zakoni novca funkcionišu ali šta se dešava i sa našim “unutrašnjim” zakonima?
Teme kojima ćemo se baviti:
Koje alate možemo upotrebiti i na koji način, kako bismo bolje organizovali svoje finansije?
Šta je novac?
Zašto su neki ljudi uspešnijih od drugih?
Da li radite domaći zadatak
Pobedničke formule (by R. Kiosaki)
Znanje je novi novac
Finansijski pismena osoba, svesna je potrebnih koraka do finansijske slobode.
Radionicu vodi Aleksandar Pokrajac, master ekonomista, serijski preduzetnik i koosnivač prve digitalne valute (alva) u Srbiji. Pruža mentorsku podršku prilikom pokretanja preduzetničkog poduhvata i uspostavljanja održivog poslovanja
Ciljna grupa su mladi od 18 do 30 godina, predstavnici omladinskih organizacija i organizacija za mlade, osobe koje rade sa mladima.
Učešće se ne naplaćuje ali broj mesta je ograničen, tako da je obavezna prijava putem mejla „prijava@nec.rs“ sa imenom , prezimenom i godinom rođenja.
Radionica se realizuje u okviru projekta „Inovativni modeli zapošljavanja mladih“ koju realizuje Novosadski Edukativni Centar a finansira Grad Novi Sad Gradska uprava za sport i omladinu, sa ciljem realizacije programa omladinskog preduzetništva i poboljšanja uslova za zapošljavanje mladih.